KameraM ISO 16232 Kirlilik Ölçüm

Kategori: Yazılım
Model: ISO-16232

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

SCANNER TARAMA SİSTEMİ : Sistem filtrenin yüksek çözünürlüklü özel bir scanner ile taranması sonrası yaklaşık 100 M.piksellik bir resmi bilgisayar ekranına aktarır. Aktarılan görüntü KAMERAM kirlilik yazılımı ile analiz edilir,  filtre yüzeyi üzerindeki tüm partikül ve fiber kalintılar tespit edilir. Bulunan partiküller otamatik olarak ISO 16232 formulasyonuna göre raporlanır veya kullanıcı özel şartnamesine göre kriterlerini belirler ve rapor  kullanıcının belirlediği kriterlere göre otomatik hazırlanır.

Mikroskop sistemine göre çok hızlı sonuç alınabilir ve maliyet olarak daha uygundur , fakat sistem 4mikron ve üstü partikülleri tespit etmesine ramen ıso kriterleri gereği 40mikron ve üstü partiküller için anlamlı sonuç verebilir. Scanner sistemi metal/ nonmetal ayrımı yapamaz.  

MİKROSKOP TARAMA SİSTEMİ:  Filtre mikroskop objektifi altında taranarak oluşturulan görüntü bilgisayara aktarılır. bu işlem ortalama olarak 20dk ile 40dk arasında değişir.Bilgisayara aktarılan görüntü analiz edilerek raporlanır.

Scanner sistemine göre çok daha hassastır , 3mikron ve üstü partıkülleri tespit edebilir , polarize filtre ile metal/nonmetal ayrımı yapabilir , fakat scanner sistemine göre yüksek maliyetli ve yavaş bir sistemdir.